Ray Dolby, uitvinder van het ruisonderdrukkingssysteem en Dolby Surround, is donderdag overleden. De Amerikaan werd 80 jaar.
Dolby richtte in 1965 in Groot-Brittanniƫ Dolby Laboratories op. Hij ontwikkelde daar zijn ruisonderdrukkingssysteem Dolby Noise Reduction, wat een revolutie betekende in de film- en muziekwereld. Ook maakte hij van bioscoopbezoek een ultieme belevenis door de installatie van diverse luidsprekers en de invoering van meerkanalentechnologie (multichannel) . Die specifieke techniek werd later onder de commerciƫle naam Dolby Surround System ook een standaard in vele huiskamers.

De prachtige uitvindingen van Dolby leverden hem onder meer twee Oscars, verschillende Emmyās en een Grammy op. āZijn passie voor geluid heeft geleid tot uitvindingen die de manier waarop we naar film kijken en muziek luisteren, veranderd heeftā, zo klinkt het bij de jury van de Grammyās.
Dolby krijgt alvast volgend jaar een ster op de beroemde Hollywood Walk of Fame.
Echter sinds enkele jaren leed Dolby aan Alzheimer. Eerder dit jaar werd bij hem leukemie vastgesteld.
Dit artikel is meer dan 8 jaar oud - waarschijnlijk is deze informatie niet meer relevant of van toepassing.
ComentƔrios